با وجود این قابلیت، میتوانید در پروفایل خود پست های گروه بندی شده موضوعی ایجاد کنید.

 

اینستاگرام در حال کار روی ویژگی جدیدی است که احتمالاً «Public Collections» نام خواهد داشت و به کاربران اجازه می دهد تا پست های گروه بندی شده موضوعی را در پروفایل خود به اشتراک بگذارند. متا با توسعه این ویژگی ظاهراً قصد دارد اینستاگرام را کمی به پلتفرم پینترست (Pinterest) نزدیک تر کند.

ابتدا «الساندرو پالوزی» در ماه سپتامبر به این ویژگی اشاره کرده بود. او تصویری را به اشتراک گذاشته بود که نشان می داد کاربران میتوانند با وجود Public Collections، کالکشن های خود را بسازند و آنرا فقط برای برخی فالوورها یا تمام آن ها در دسترس قرار دهند. حالا این توسعه دهنده یک بار دیگر نیز پستی درباره آن منتشر کرده است که نشان می دهد اینستاگرام همچنان مشغول توسعه Public Collections است.

ویژگی شبیه به Pinterest در حال توسعه توسط اینستاگرام به طور بالقوه باعث می شود تا کاربران طیف گسترده تری از محتوا را تماشا کنند و همچنین احتمال کشف سازندگان و ایده های جدید توسط آن ها را افزایش می دهد.

 

البته اینکه ویژگی Public Collections اینستاگرام تا چه اندازه می تواند با پینترست رقابت کند، به نحوه استقبال کاربران و تولیدکنندگان محتوا از این ویژگی بستگی دارد. با این حال، اگر متا آن را به شیوه جذاب و یکپارچه به پروفایل کاربران اضافه کند، احتمالاً افراد بیشتری را به خود جذب خواهد کرد. همچنین تمرکز پینترست بر کالکشن ها و پیداکردن محتواهای بصری جدید برای کاربران همچنان می تواند نسبت به ویژگی اینستاگرام برتری داشته باشد.

 

در نهایت باید اشاره کرد که این ویژگی هنوز در حال توسعه است و مشخص نیست چه زمانی در دسترس کاربران قرار می گیرد. همچنین کاملا نمی توان انتظار داشت که نهایتاً کاربران به این ویژگی دسترسی پیدا کنند.